Jak usmażyć wątróbkę? To nic trudnego, wystarczy zastosować się do kilku naszych wskazówek i przyrządzenie tego pysznego dania już dla nikogo nie będzie problemem. Wątróbkę przyrządzaną według prezentowanego poniżej przepisu pamiętam jeszcze z dzieciństwa, a zamiłowanie do jej jedzenia pozostało mi do dzisiaj. Wątróbka była również jedną z nielicznych zachcianek podczas obu moich ciąż, a w chwili obecnej co jakiś czas serwujemy ją jako szybki obiad, bo robi się ją naprawdę ekspresowo. W sezonie letnim zdecydowanie polecamy smażoną wątróbkę podawaną wraz ze świeżą truskawką w formie przystawki. Dla niektórych jest to nietypowe lecz moje ulubione jej połączenie, bo tego trzeba po prostu spróbować! Zazwyczaj jednak na wspólne obiady serwujemy wątróbkę z samą cebulką lub z cebulką i jabłkami. Taki właśnie tradycyjny przepis na wątróbkę serwujemy poniżej. Pamiętajcie aby koniecznie zapoznać się z naszymi tipami odnośnie jej przyrządzania.
Składniki:
- 500g wątróbki drobiowej
- 1/2 szk mąki
- 1 cebula
- 1 jabłko
- olej
- sól i pieprz
Jak usmażyć wątróbkę? Najpierw zaczynamy od dokładnego umycia i osuszenia wątróbki.
Następnie wycinamy z niej wszystkie błonki i żółte części. Możemy również pokroić ją na mniejsze kawałki.
Wątróbkę obtaczamy w mące i smażymy ją na dobrze rozgrzanej patelni,pod przykryciem przez ok 10-15 min przewracając ją kilka razy i pilnując żeby się nie przypaliła.
W międzyczasie jabłka kroimy w niezbyt cienkie plasterki a cebulkę w krążki.
Gdy wątróbka będzie usmażona zdejmujemy ją z patelni na talerz wyścielony ręcznikiem papierowym i ją przyprawiamy.
Na patelnię na której smażyła się wątróbka wrzucamy cebulę i podsmażamy ją do momentu aż się zeszkli.
Następnie do patelni z cebulką dodajemy jabłka i smażymy całość ok 5 min. Po tym czasie dodajemy wątróbkę i mieszając podsmażamy całość aż jabłka zmiękną.
Podajemy na ciepło.
CENNE WSKAZÓWKI:
- watróbkę przed smażeniem osuszamy papierowym ręcznikiem aby zdjąć z niej nadmiar wody. Nie będzie wtedy aż tak mocno pryskać.
- solimy i przyprawiamy dopiero na koniec inaczej wątróbka stwardnieje.
- smażymy wątróbkę pod przykryciem aby mieć pewność, że w środku będzie usmażona a przy tym nie opryskamy tłuszczem całej kuchni.
- po zdjęciu wątróbki z patelni polecamy ja odsączyć na ręczniku papierowym aby zdjąć nadmiar tłuszczu
Ten i wiele innych ciekawych przepisów znajdziecie w aplikacji SimplyTastly.
*Wpis powstał przy współpracy z marką Coca-Cola
!Super,uwielbiam watrobke